Aramak İstediğiniz Kelimeyi Girin :
 
x
Seri Nokta Başvuru
Seri Nokta Başvuru Sorgulama

ÇEKMEKÖY BELEDİYESİ

isDosyalar/2019/01/31/devam-eden-projeler_u7JQ.jpg
Çekmeköyümüze Hoş Geldin Bebek Projesi


Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, Çalışma Yönetmeliği Sosyal Hizmet Birimi’ne bağlı çalışan İleri Sosyal Hizmetler Masası‘Kadın ve Çocuk’ çalışmaları bölümünde yer alan,

          • Toplumsal gelişime destek olmak ve katkı sağlamak üzere projeler düzeyinde çalışmalar yapmak,
          • Çocuk, kadın, aile ve gençler için koruyucu - destekleyici çalışmalar yürütmek görev ve ilkeleri doğrultusunda, 

Genç nüfus artış oranının sağlanmasına teşvik edilmesi ve genç nüfusun öneminin toplumla paylaşılması ile vatandaşların sevinç ve hüzünlü anlarını paylaşmak için çalışma ve projeler yapılması öngörülmüştür.

Söz konusu öngörüler doğrultusunda Çekmeköy sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların yeni doğan bebeklerini tebrik etmek üzere ‘Çekmeköyümüze Hoş Geldin Bebek’ Projesi geliştirilmiştir.

‘Çekmeköyümüze Hoş Geldin Bebek’ Projesi neslin devamını sağlamayı teşvik ederek aileyi korumak, doğum sonrası aile üzerindeki maddi yükü hafifletmek ve manevi destek sunmak için ailelerin yeni doğmuş olan bebeklerinin temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yeni doğan bebeklere destek paketi ile Başkanlık Makamı tarafından ailelerin tebrik edilmesini hedefleyen projedir.

Proje Kapsamında Çekmeköy sınırları içerisinde ikamet eden vatandaşların yeni doğan bebeklerine Çekmeköy Belediye Başkanının tebrik mesajını içeren, doğum sonrası temel bakım ve giyim malzemelerinden oluşan destek paketi verilecektir.